اخبار

اولین کمیته توسعه الکترونیک و فناوری و هوشمند سازی وزارت متبوع در سال99 تشکیل گردید

اولین کمیته توسعه الکترونیک و فناوری و هوشمند سازی وزارت متبوع در سال99 تشکیل گردید

اولین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک ، فناوری و هوشمندسازی وزارت متبوع با حضور غلامرضا پناه معاونت توسعه مدیریت و منابع ، معاونت روابط کار ، رئیس مرکز فناوری اطلاعات ، ارتباطات و تحول اداری و سایر اعضای این کمیته برگزار شد.

در این نشست که ریاست آن را پناه معاونت توسعه مدیریت و منابع بر عهده داشت اقدامات و وظایف کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی تشریح و از اقدامات انجام گرفته در سال گذشته و سال جدید به خصوص خدماتی که در دوران شیوع کرونا نظیر برگزاری جلسات ویدیو کنفرانس ارائه گردیده تقدیر گردید.

پناه در این نشست عنوان نمود : به کارگیری فناوری اطلاعات در بخش های مختلف به منظور افزایش بهره وری و ارتقای سطح خدمت رسانی امری ضروری است و در صورتی که پیاده سازی خدمات الکترونیک به طور صحیح انجام گیرد رضایتمندی مراجعان را در پی خوهد داشت و تکالیف اختصاصی محوله از سازمان اداری و استخدامی در مجموعه وزارت متبوع به  بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

وی اعلام نمود : معاونت توسعه مدیریت منابع کوشیده است نهایت توان خود را با هدف پیاده سازی سیستم قوی دولت الکترونیک به کار گیرد و امکان استفاده سهل و آسان از فناوری اطلاعات را به منظور توزیع خدمات دولتی فراهم نماید . پناه افزود : اصلاح فرآیند ها در دستگاه های دولتی از اطلاع رسانی گویا و پاسخگو بودن به ارباب رجوع شروع می شود و  مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمادگی کامل برای هر گونه حمایت از تحقق تمام اهداف توسعه الکترونیک در سال 99 را دارا می باشد.

هم چنین رضوی رئیس مرکز فناوری اطلاعات ، ارتباطات و تحول اداری وزارت متبوع ضمن اعلام موفقیت هایی که در زمینه های مختلف توسعه دولت الکترونیک نظیر خدماتی که در دوران شیوع کرونا در بحث بیمه بیکاری به مردم ارائه گردید به تشریح پروژه های اولویت دار مرکز مدیریت فناوری اطلاعات  نظیر پروژه بزرگ پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان و نظام بیمه الکترونیک پرداخت.

وی بیان داشت : در راستای هوشمند سازی خدمات الکترونیک 5 سامانه نظیر سامانه جامع روابط کار ، سامانه هوشمند تعاون ، سامانه ملی اشتغال ، پایگاه رفاه ایرانیان و پنجره خدمات الترونیک ایرانیان در حال حاضر در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فعال بوده و علاوه بر سامانه های مذکور میز خدمات الکترونیک نیز با تمامی تمهیدات لازم در پرتال اصلی وزارت متبوع قابل استفاده و بهره برداری برای مراجعان می باشد .

رئیس مرکز فناوری اطلاعات  در خاتمه ضمن تقدیر از تلاش های معاونت توسعه مدیریت و منابع برای اجرای ساز و کار های هوشمند سازی خدمات الکترونیکی در این وزارت خانه عنوان نمود : با حمایت های این معاونت در آینده ایی نزدیک خدمات الکترونیکی بیشتری نظیر فکس سنتر و استفاده از قابلیت های تلفن های همراه هوشمند در وزارت متبوع را اندازی خواهد شد.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید